Jdi na obsah Jdi na menu
 


Darth Maul

15. 8. 2006

Sith Lord Darth Maul

Herec: Ray ParkObrazek
Rasa: Zabrak
Kdo to je?: Pan ze Sithu a učedník Darth Sidiouse
Věk: ? (30-35 let)
Pohlaví: mužské
Domovská planeta: Iridonia
Politická příslušnost: Sith, Obchodní Federace
Oblíbená zbraň: světelný meč s dvěmi ostřími
Oblíbený dopravní prostředek: Sith Infiltrator a Sith speeder

Darth Maul je Temným Jedi, Pánem ze Sithu a učedníkem Darth Sidiouse. V tajnosti byl vytrénován svým Mistrem Sidiousem v umění Sith. Skvělým způsobem ovládá Sílu a svůj světelný meč. Před tím než se setkal poprvé s Jedi byl vysílán svým Mistrem na různé tajné mise.
Jeho mistr Darth Sidious mu rozkázal zničit Rytíře Jedi Qui-Gon Jinna a Obi-Wan Kenobiho a chytit Královnu Amidalu, kterou Jedi ochraňovali. Tento úkol převzal Darth Maul s velkým nadšením, neboť se chtěl pomstít Jedi. Podařilo se mu je lokalizovat na planetě Tatooine. Zde přistál se svou lodí a poslal Sith probe droidy, aby našli Jedi. Poté co je našel zaútočil na Qui-Gon Jinna, avšak při souboji mu Qui-Gon unikl.
Vrátil se tedy na Naboo, kde se opět setkal s Jedi. Začal tvrdý souboj na život a na smrt. Sám se svým dvoubřitým mečem byl nucen bojovat s dvěma Jedi najednou. Aby měl šanci zvítězit, rozdělil oba Jedi. Při souboji s Qui-Gonem samotným se ukázala jeho převaha v ovládámí meče a Qui-Gona porazil. Poté se na něj vrhnul rozzuřený Obi-Wan a rozpoutal se závěrečný souboj, z kterého mohl vzejít jen jeden vítěz. Během souboje mu Obi-Wanrozsekl meč vejpůl, Maul však dál bojoval s jedním mečem. Maul využil Obi-Wanova hněvu a použil ho proti němu. S pomocí Síly ho vrhl do šachty. Obi-Wan se však zachytl za výstupek. Obi-Wanovi se poté podařilo zklidnit a  s pomocí Síly vyskočit ze šachty a chytit Qui-Gonův meč. Toto naprosto překvapilo Dart Maula a stálo ho to život. Jeho rozpůlené tělo spadlo do šachty. Toto byl konec učedníka Sithu Darth Maula.

Darth Maul společně s Darth Sidiousem stojí v pozadí invaze na planetu Naboo.

Už na první pohled je poznat, že Darth Maul pochází z ne-lidské rasy (alien). Na holé hlavě má malé ostré rohy, jeho obličej je potetován červěno černými symboly a má žluté oči. Je vysoký 1,75 metr. Jeho skutečné jméno má být  Khameir Sarin a má pocházet z rasy zvané   "Zabrak". Jeden z členů Jedi Councilu je také Zabrak a jmenuje se Eth Kooth.

Když  Darth Sidious pátral po vhodném učedníkovi nalezl na domovské planetě Zabraků Iridonii mladého Khameira, kterému bylo 12 let a měl schopnosti v SÍLE. Sidious použil chlapce jako nástrahu, do které chytil jeho přátele. Při této léčce zahynulo sedm Rytířů Jedi a tím se Sarin změnil v Pána ze Sithu.

Oblíbenou zbraní tohoto Temného Jediho, následovníka Sithu je světelný meč s dvěma ostřími, který ovládá opravdu dokonale. Jeho osobní lodí je Sith Infiltrator - loď podobná budoucím TIE. Tato loď je vybavena, maskovacím zařízením. Na zemi používá Sith speeder - podobný budoucím Swoop a k pátrání v terénu používá Sith probe droidy.

 

Náhledy fotografií ze složky Star Wars

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář