Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rada Jediů

15. 8. 2006
Plo Koon

Je to odvážný bojovník z Jedi rodu s dlouhou tradicí. Během Hyperspace válek a při mnoha dalších bitvách bojoval po boku Qui-Gon Jinna. Přál by si pro to, aby se jeho přítel Qui-Gon stal členem Jedi Councilu. Pochází z rasy Kel Dor žíjící na planetě Dorin. Jelikož je kyslík pro něj jedovatý, musí nosit speciální ochrané brýle a protikyslíkovou masku v prostředích bohatých na kyslík. Díky svým mimořádně citlivým orgánům má impozantní schopnosti v myšlenkové Síle Jedi. Plo Koon je Mistr Jedi.


Yaddle

Mistr Jedi stejné rasy jako Yoda. Je to však žena. Je velmi cenněna pro svou moudrost, trpělivost a schopnost soucítění. Má hnědé vlasy. Yaddle je 477 let stará. Je vyrovnaná a vše sleduje. Během diskuzí tiše poslouchá, absorbuje argumenty diskutujících a nakonec se vyjádří přesně a rozhodně k danému tématu. Mluví jemným hlasem a velmi uznává Yodu pro jeho vyváženost a znalosti.


Yarael Poof

Mistr Jedi z Quermianu. Legendární díky svým schopnostem oklamat cizí mysl. Klasický mimozemšťan - má dlouhý krk a na něm malou kulatá hlava s velkýma očima. Stejně joko všichni členové jeho rasy má čichové žlázy na rukou a nižší mozek v zádech. Oblečen v dlouhé róbě. Má schopnost vytvářet duševní projekce (iluze). V boji vytváří iluze, které jsou pro protivníka to nejstrašnější na coi může pomyslet. Tato taktika ukončuje souboj prakticky okamžitě a bez velkého násilí. Yarael Poof pochází z planety Quermia.

Adi Gallia

Mistr Jedi. Je to mladá a velmi krásná žena tmavé pleti s modrýma očima. Je známa svou neomylnou intuicí a schopností sbírat informace. Adi Gallia se narodila vysoce působícímu Corellianskému diplomatu žijícímu na Coruscantu a díky tomu má hlüboké porozumění složitého Republikového systému. V průběhu času si pečlivě vytvořila síť kontaktů a informátorů uvnitř vlády a právě je použila, aby získala informace o plánech invaze Obchodní Federace na Naboo. Gallia okamžitě varovala Nejvyššího Kancléře Valoruma, který pak požádal Jedi Council, aby vyslal vyslance, kteří by řešili tuto situaci. Adi používá světelný meč rudé barvy.

 

Ki Adi Mundi

Má dlouhou bílou bradku a holou špičatou hlavu. Jediný člen Jedi Councilu, který není Mistr Jedi, ale jen Rytíř Jedi. Je to Cerean. Má binární mozek, podporovaný druhým srdcem, a ten mu poskytuje větší možnosti využití SÍLY. Tento přemýšlivý Cerean pochází z utopické planety Cerea a je mu 60 let. Používá nachově zbarvený světelný meč. Byl vytrénován Yodou od věku 4 let. Před bitvou u Naboo byl zatažen do politického boje na Cerea. Události ho zavedly na planetu Tatooine, kde zachránil jednu ze svých dcer z rukou Jabby Hutta. Na této pouštní planetě také našel stopy toho, že se Obchodní federace připravuje na válku. Dokáže nahlížet do Temné strany Síly.

Ki-Adi Mundi se vydal na cestu Jedi ve věku 4 let. Ačkoliv jen málo dětí smí vstoupit do Chrámu Jedi pokud jsou starší než 6 měsíců, tajemná Mistr Jedi známá jen jako "Temná žena" se doslechla o jeho velkých schopnostech manipulace s objekty myslí. Přiletěla na Cereu a požádala o možnost vzít sebou malého Ki na Coruscant. Kiho otec však o tom nechtěl slyšet neboť nechtěl ztratit svého jediného syna. Během pobytu Teemné ženy na Cerea byl však jejich domov napaden nájezdníky pod velením Bin-Garda-Zona. Kiuv otec však syna ukryl před nájezdníky v obavě, že by ho unesly. Malý Ki viděl jak Bin-Garda bije jeho otce a byl tím na mnoho let otřesen. Poté co Bin-Garda odeešel uvědomil si Kiuv otec, že Cerea bude potřebovat vlastního Jedi, který by je chránil před nájezdy. A tak souhlasil s tím, aby syn odešel. Jedi Coucil rozhodl, že Ki bude trénován, avšak né Temnou ženou, ale Mistrem Yodou. Po dvaceti jedna letech se Ki vrátil na Cereu jako rytíř Jedi, aby zbavil planetu banditů. Vypátral jejich tábor, avšak zjistil, že Bin-Karda už nevládne, ale je jen ubohým starcem sloužícím bandě nyní vedené ženou. Ki se postavil nové šéfce, avšak podcenil ji a byl poražen a zajat. Poté s pomocí Síly uprchl, znovu se jí postavil a zvítězil. Poté se ho Bin-Garda pokusil zabít, aby nabil zpět své postavení, však Ki ho porazil a ušetřil.
Dalších třicet let si Ki budoval život na Cerea a věrně sloužil Řádu Jedi.Oženil se s manželkou Shea a pojal další 4 ženy. S nimi měl sedm dcer a stal se respektovaným mužem na Cerea. Ve věku šedesáti let se postavil na stranu Cerea proti pro-technologickému stylu, který se snažil prosadit člověk Bron. Bron a jeho následovnící se snažili přinést technologii na Cerea a měli velký úspěch mezi mladými lidmi. Jedna z KIových dcer se snimi také zapletla. To vedlo k tomu, že byla unesena Ephant Monem na Tatooine. Ki je sledoval až k Jabba Huttovy a svou dceru zachránil. Hned po své akci na Tatooine byl přizván do Jedi Councilu. Byl přítomen testování Anakina a vyjádřil svůj názor o chlapci a hrozbě Sith. Krátce po porážce Obchodní Federace byl vyslán na Tatooine, aby pátral po MIstru Jedi Sharad Hettovi, který před lety zmizel. Našel Hetta žijícího mezi Tuskeny, avšak jeho úkol byl zkomplikován příchodem lovkyně lidí Aurry Sing. Aurra Sing je bývaly učeň Jedi, který trénoval pod stejnou Temnou ženou, která odvedla Ki-Adiho z Cerea. Sing se přizná k tomu, že zabila několik Jedi. Ki se snaží ochránit Hetta, avšak Aurra ho zabije. Ki přísahá, že si veme jeho syna A'Sharada jako svého Padawana.
Ki ovládá skvěle své myšlenky a emoce a s těmito schopnosti je schopen ovládat bytosti i na velké vzdálenosti. Je také schopen přivolat svého Aryxe což je velký pták s ostrým zobákem a drápy, který se používá na Cerea jako dopravní prostředek.

Depa Billaba

Mistr Jedi trénovaný Mace Windu a nejnovější člen Jedi Councilu. Když jí bylo 6 měsíců, byla její rodina povražděnavesmírnými piráty. Mace Windu ji však zachránil a okamžitě vycítil její silné spojení se Sílou. Na Coruscantu se učila používat své mimořádné schopnosti pro dobro Galaxie. Aby uctila své mrtvé rodiče příjmula tradiční kulturu rasy Chalacta k níž patří. Jako člen Jedi Councilu nahlíží do myslí žádaných osob. Jejím domovem je Coruscant. V kořenu nosu má dvě piercingové kuličky.

Eeth Koth

Zabrak Mistr Jedi pocházející z Naar Shaddaa. Je stejné rasy jako Darth Maul. Na holé hlavě má malé rohy. Narodil se v bídných podmínkách na Nar Shaddaa přezdívané "pašerácký měsíc". Nar Shaddaa obíhá planetu Nal Hutta, která je domovem Huttů. Až do jeho 4 let nebyli rozpoznány jeho schopnosti v Síle. Proto byl považován za příliš starého pro trénink. Prokázal však, že je schopen být trénován, poté co předvedl mimořádnou duševní disciplínu. Stejně jako ostatní Zabrak i Eeth Koth je schopen vzdržet velkou bolest díky skvěle vztrénované síly vůle. Eeeth Koth vztrénoval Jedi hrdinu Sharad Hetta, který později zmizel mezi Tuskeny na Tatooine. Eeth Koth vyniká v síle vůle a v kontrole myšlenek vlastní všem Zabrak.

Even Piell

Mistr Jedi a nelítostný bojovník z Lanniku. Je vážný, klidný a následuje vytvořený kód cti. I přes svou malou postavu je vysoce uznáván za své bojové schopnosti. Během jednoho konfliktu, Piell sám porazil sedm nebezpečných teroristů. Při tom ztratil levé oko. Opakovaně odmítá umělou nahrážku za ztracené oko a věří tomu, že jizva je symbolem jeho cti, odvahy a schopnosti přežít i v předem ztracené bitvě. Even Piell pochází z planety Lannik.  Má velmi velké citlivé uši.

 

Oppo Rancisis

Extrémě vlasatý Jedi učitel. Pochází z Thisspiasu. Nejprohnanější člen Jedi Councilu a velmi uznávaný Mistr Jedi, známý skvělým zvládnutím vojenské taktiky a válečnictví. Když získal titul Monarcha Thisspiasu, vzdal se své role. Místo toho oddal všechen svůj čas a energii Řádu Jedi a časem se stal členem Jedi Councilu. Jeho umělecké strategie a bitevní plány umožnili vítěství Jedi v mnoha velkých vesmírných konfliktech.

 

Saesee Tiin

Mistr Jedi a odvážný vesmírný pilot stíhačů. Narodil se na měsíci Iktotch. Díky přirozené telepatické vlastnosti Iktotchianů jsou jeho Jedi schopnosti na vyší úrovni. Navíc má silné spojení se Silou. Na hlavě má dva silné rohy splývající podél hlavy a mírně zakroucené směrem dopředu. Má mimořádně tvrdou kůži. Je velmi proslaven svými odvážnými vesmírnými bitvami.Při jedné příležitosti zničil 3 bitevní lodě svým osobním stihačem. Je schopen pilotovat prakticky jakoukoliv loď, protože je schopen zaostřit svou mysl i když cestuje při vysokých rychlostech. Ve službách Jedi Councilu je schopen předvídat výsledná rozhodnutí díky využití telepatické mysli. Patří k rase Iktotchi.

 

Náhledy fotografií ze složky Star Wars

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chyby

(Anonym, 3. 3. 2008 21:02)

je to tady hrozný jsou nedopsaný věty a chyby

naprosta blbost!

(prok, 26. 2. 2008 15:40)

yaddle není žena!!!!